Képaláírás: Gróf Gyulai Ferenc
Ismertető szöveg: "Eleitől fogva buzgó tagja volt a magyar Gazdasági Egyesületnek, mellyben sokáig osztályelnökséget is viselt. Fő érdeme azonban a felső-magyarországi bányászat előmozdításában áll s ö, a dernői hires vasöntöde s több más vasgyár tulajdonosa s részvényese, a felső-magyarországi Bányász-egyesület egyik alapitója s folytonos elnöke, e téren olly és annyi érdemmel bir, mint eddig
bizonyosan egy magyar sem. Átalában gr. Andrásy mindazon mozgalmakban, mellyek több mint 30 év óta hazánkban a nemzetiségi és mivelödési téren feltűntek, tevékeny és gyámolító résztvett, s a mi különösen az egyesületi uton hazánk nagyjai által történt, ott a részvényesek sorában mindenütt az ö nevével is találkozunk. Az ujabb idők egyik legnagyobbszerü iparvállalata, a tiszai vasul pedig nagyrészt az ö hathatós közreműködésének eredménye, s tudva van. miként, a tiszai vasúttársaságnak gróf Andrásy György áll az élén. "
Forrás: (Vasárnapi Ujság 6. évf. 40. sz. (1859. október 2.))
A Magyar Tudományos Akadémia, korábbi nevén a Magyar Tudós Társaság egyik alapítója 10 500 forinttal alaprajzának ország-gyűlési megerősítésekor 1830. november 17-én ő is a kihirdetett igazgatótanács tagjainak sorában volt 1832. március 10-én választatották a II. (bölcseleti és történeti) osztály tiszteleti tagjává. Az 1827-ben alakult Pályafutási Társaság alakító bizottságában tevőleges részt vállalt, amikor pedig az 1830. június 11-én tartott alakító gyűlésen, Állattenyésztő Társasággá szerveződött át, választott tagjává, egyszersmind titoknokává választották. (Forrás:wikipedia)
|