Kattintson az új ablakban való nagyításhoz!
Click to enlarge it in a new window!

Képaláírás: Farkasréti temető: 19/1-1-61/62

Ismertető szöveg: Tichy Lajos magyar labdarúgó, edző. Második felesége Lehoczky Zsuzsa színésznő volt. 1992-től Kispest díszpolgára. Játékos-pályafutását 1947-ben a MÉMOSZ SE-ben kezdte, majd a Budapest Lokomotívban játszott. Az Aranycsapat gerincét adó Honvéd 1953-ban igazolta le. Első NB1-es mérkőzését 1953. március 7-én Salgótarjánban játszotta. Az 58. percben állt be, mikor Czibor góljával vezetést szereztek, majd a 81. percben élete első élvonalbeli mérkőzésén gólt szerzett. 1954-ben és 1955-ben bajnokok lettek. 1956 után a csapat széthullásával egy MNK és KK győzelem volt a két legnagyobb sikere a csapattal. Nagyon gólerős csatár volt. 320 bajnoki mérkőzésen 247 gólt szerzett és ötször volt a bajnokság gólkirálya. 1966 őszén Győrben súlyos sérülést szenvedett Keglovich László szándékos brutális belépője nyomán. (Sokak szerint nem véletlen szabálytalanság volt). Ezután már nem nyerte vissza régi formáját. Tichy 1955-ben Oslóban került először a magyar válogatottba, ahol első válogatott meccsének 74. percében 18 méterről betalált a kapuba. Válogatottunk ezen a meccsen 5:0-ra verte a házigazda norvégokat. A nemzeti válogatottban összesen 72 alkalommal lépett pályára. Részt vett három világbajnokságon. 1958-ban és 1962-ben pályára is lépett. Az 1962-es chilei VB-n csapatunk egyik vezéregyénisége volt, 3 gólt szerzett. Különösen emlékezetes volt az angolok ellen 2:1-re nyert mérkőzésen lőtt gólja: 19-20 méterről bombázott a léc alá Springett kapujába. 1966-ban csak kerettag volt. 1964-ben európa-bajnoki bronzérmet szerzett csapat tagja. 1971-től a kispesti ifjúsági és tartalékcsapat edzője volt, majd 1976-tól 1982-ig az első csapat vezetőedzője. 1980-ban 25 év szünet után sikerült bajnokságot nyernie a Honvéddal. 1982-től 1984-ig az al-Shabab nevű arab csapat edzője, majd hazajövetele után 1985 és 1989 között a Bp. Honvéd utánpótlás szakágvezetője. 1989-től haláláig a kispestiek szaktanácsadója. (Forrás: Wikipédia)